Kamień elewacyjny instrukcja montażu:

Kamień elewacyjny produkowany w firmie Nowa Era Kamienia jest bardzo łatwy do instalowania, nawet dla najbardziej niedoświadczonego majsterkowicza, nasz kamień elewacyjny jest bardziej wydajny w instalowaniu niż kamień naturalny. Jeśli układacie kamień, który jest na kilku paletach warto go mieszać tz. brać kamień do układania z każdej palety, ponieważ może się on różnić lekko odcienieniem na każdej palecie.

Podczas gdy przy układaniu innych wytwarzanych kamieni 2 osoby wykonują około 9-10 metrów kwadratowych instalacji dziennie, te same osoby mogą ułożyć do 25 m2 kamienia elewacyjnego Nowej Ery Kamienia.
Nauczymy Was jak najszybciej i najlepiej instalować  produkowany przez nas kamień dekoracyjny.

Etap 1. - Przygotowanie powierzchni

kamień

Oczyścić powierzchnię cegły, betonu lub innego materiału. Na wszystkie inne powierzchnie zastosować siatkę metalową pod tynk. Na powierzchni metalowej siatkę zamocować przy użyciu blachowkrętów co 40 cm. Na drewnianej przybić gwoździami lub zszyć zszywkami, co 15 cm. Ne styropian również zalecamy stosowanie siatki metalowej.

Etap 2. - Zastosowanie zaprawy na ściane 

kamień

Zastosować warstwę cienkiej zaprawy 0,5 - 1,8 cm grubości. Wcześniej zmieszać zaprawę z wodą w celu uzyskania odpowiedniej gęstości. Druga metoda to na przygotowaną powierzchnię nałożyć szpryc (baranek) specjalną szczotką.

 

Etap 3. - Zastosowanie kamienia

kamień

Rozmieścić kamień ozdobny losowo ( nie starać się uzyskać jakiegoś specjalnego ułożenia) Najpierw zainstalować kamienie narożne. Pozostałe kamienie powinny być kładzione od dołu do góry. Połączenie między kamieniami powinny być możliwie ciasne i jednolite. Na każdy kamień nakładać na całą jego powierzchnię zaprawę lub klej i wciskać go w ścianę ruchem kołyszącym, dobijając lekko gumowym młotkiem. 

Etap 4. - Usunąć nadmiar zaprawy

kamień

Kiedy połączenia podeschną (15 minut do 30 minut) użyć drewnianego lub metalowego narzędzia do usunięcia nadmiaru zaprawy i wyklarowania fug w zależności od oczekiwań ( płyciej lub głębiej) Jednocześnie uzupełnić zaprawę w miejscach gdzie jej brakuje.

 

Etap 5. - Wyszczotkować złącza

kamień

Sztuczny kamień oczyścić za pomocą  ostrej szczotki ( może być ryżowa) szczególnie połączenia między kamieniami i sam  kamień ze śladów zaprawy. Można użyć potem miękkiej szczoteczki lub pędzelka z wodą do wygładzenia fug. Nie zostawiać na długo nieoczyszczonej powierzchni, po zastygnięciu zaprawy trudno będzie usunąć jej resztki z kamienia. Płytki kamienne pozostawione bez oczyszczenia na kilka dni mogą nie wyglądać ładnie i będzie wam sprawiać sporo kłopotu ich doczyszcenie.

Etap6. - Zakończenie

kamień

Oczyścić płytki dekoracyjne z wszelkiej pozostałej zaprawy przy użyciu drucianej szczoteczki. Jeśli chcecie to możecie dodatkowo zabezpieczyć ułożone płytki ścinne przy użyciu różnego rodzaju preparatów np. Levis Stone, preparaty zabezpieczające płytki elewacyjne należy stosować nie wcześniej niż 7 dni po tym jak już ułożycie płytki ozdobne na powierzchni.

 

 

 

Dlaczego warto i co nas wyróżnia:

 • Kamień jest LŻEJSZY i TWARDSZY od naturalnego.
 • Kamień elewacyjny wygląda znakomicie (jak naturalny) i nawet po latach NIE ZMIENI WYGLĄDU!
 • Kamień dekoracyjny sprzedajemy na paletach, dlatego jest TAŃSZY niż u konkurencji.
 • Dziecinnie łatwa INSTALACJA.
 • Duża ODPORNOŚĆ NA NASIĄKANIE, posiada właściwości docieplające, atest ITB, pozytywną opinię PZH i jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym.
 • Doradzimy Ci, co wybrać z naszej bogatej oferty kamienia, pomożemy Ci w transporcie i znajdziemy firmę, która profesjonalnie ułoży kamień.
 • Na życzenie otrzymasz gwarancję.
 • Przy zamówieniu ponad 100m2, koniecznie negocjuj cenę
 • Nasz kamień można układać bezpiecznie, jeśli temperatura w nocy nie spada poniżej -6°C.
  Przy niższych temperaturach, do zaprawy lub kleju należy dodawać plastyfikator.

0 501 138 600
nek@nowaerakamienia.pl

elewacje

Który z naszych produktów uważasz za najciekawszy?

Angielski - 35%
Colorado - 15%
Cascata - 5%
Cartagena - 0%
Grecki - 10%
Melanż - 0%
Otoczak - 10%
Piaskowiec - 5%
Pustynny - 0%
Valenzia - 0%
Wiejski - 15%
The voting for this poll has ended on: wrzesień 30, 2015

Film NEK

Galeria zdjęć

Nowa Era Kamienia
ul. Ożarowska 83 Duchnice k/Warszawy 05-850, woj. mazowieckie
tel: 501 138 600
© 2010-2017  Nowa Era Kamienia    Mapa strony |   Realizacja: MarketingowaStrona